Staňte se součástí bambusové éry!


 

 

V rámci naší kolekce jsou stále populárnější výrobky z bambusu. PROGRESS se tomuto trendu rozhodně nebrání, naopak je připraven bambusovou éru nadále spoluvytvářet a kvalitně rozvíjet. Bambusové vlákno je označení používané pro textilní surovinu získanou ze stonku bambusu. Vlákna pro průmyslové textilní zpracování jsou známá teprve od konce 20.století. Na evropský trh přišla příze až v roce 2007Jedná se o viskózová vlákna vyráběná z bambusové dřeviny, která jsou příjemnější na omak než bavlna. Oproti bavlně je bambus materiál až o 60% odolnější proti množení bakterií. To je způsobeno obsahem látky zvané "KUN".
A proč si Vás bambus tak rychle získal?

HLAVNÍ VÝHODY BAMBUSU

  TERMOREGULAČNÍ A SNADNÝ NA ÚDRŽBU

V horku chladí chladí, v zimě hřeje. Materiál je prodyšný a vykazuje výborné vlastnosti. Tajný tip: Pokud jste prkno, nemusíte bambus žehlit. Jiné materiály sice také nemusíte žehlit(některé ani nesmíte), ale jedině u bambusu máte šanci vypadat nažehleně, aniž byste vzali do ruky prkno.

  JEMNÝ NA OMAK

Nenáročný materiálek, jemuž v hebkosti může konkurovat snad jen hedvábíčko nebo dětský prdelka. Díky speciální hladoučké struktuře vláken je vhodný také pro citlivou kůžičku. Zároveň ho drsní horolezci při himalájských expedicích nosí celé dny, aniž by museli používat zdrobněliny.

  ANTIBAKTERIÁLNÍ

Antibakteriální účinky zabraňují vzniku zápachu. V tomto materiálu se prostě budete cítit skvěle, aniž byste byli cítit. A pokud se někdo ve Vašem okolí chytne za nos, pak jen kvůli tomu, že bambus ještě nemá!

  ŠETRNĚJŠÍ K PŘÍRODĚ

Bambus roste rychle i bez pesticidů, herbicidů a jiných umělých hnojiv. Jeho pěstování je šetrné k životnímu prostředí.
Můžeme ho tak nechat vesele růst a v noci klidně zabrat, aniž bysme měli neklidné spaní, že dáváme naší planetě příliš zabrat.