
V neděli 14.6. jsem startoval na zahajovacím závodě Českého poháru v terénním triatlonu na Dachsmanu (0,5-20-6 km). Na start se postavilo 44 mužů a 8 žen. Plavání v neoprenu bylo bez nějakých tvrdších kontaktů. V depu jsem chvíli zápasil se sundáním pravé nohavice a na kolo nasedal na 34. místě. Tři okruhy místy hodně technického kola po dešti občas klouzaly. V prvním okruhu na louce v prudké levotočivé zatáčce s následným brdkem mi podklouzlo přední kolo a já šel na zadek a pravý bok. Naštěstí do trávy. Rychle jsem pokračoval dál.

Od druhého okruhu jsme vytvořili tříčlennou skupinku, kterou jsem ve třetím okruhu táhl. Do depa jsme přijeli v poklidu a mladší kluci se ihned v běhu vzdálili. Po dvou stejně rychlých okruzích jsem finišoval na pěkném 23. místě mezi muži a ve své nové kategorii 60+ jsem zvítězil o 7:20 min. před Alešem Fialou a o 9:19 min. třetím Tondou Hlavizňou. I když v průběhu závodu občas sprchlo, nijak mi to nevadilo a já si ho moc užil.


Příštím závodem bude 21.6. MČR v Mostě, a to už bude jiné kafe!
Výsledky: STOPNITO | Výsledky závodu
S pozdravem
František Bulava
Čeština
English
Slovenčina