• Česká značka


Snad právě proto, že děláme věci poctivě, slaví letos značka PROGRESS Sportswear 19 leté výročí na trhu, kde vládnou ostré lokty a silná konkurence.
Už to je samo o sobě známkou toho, že děláme věci dobře. Z malé rodinné firmy se postupně stala významná česká značka s vlastním vývojem a výrobou,
která i nadále roste a daří se jí i díky poctivé práci lidí, důrazu na kvalitu a použití špičkových materiálů.

A to není vše. V době globalizace a velkých nadnárodních koncernů se nevzdáváme a bojujeme si na svém písečku.
Podporujeme českou ekonomiku a proto šijeme převážně doma. Velká část naší oděvní produkce je totiž stále vyráběna v jihočeském Písku a jsme na to patřičně hrdí.

Důležitá je pro nás i podpora profesionálních i amatérských sportovců a ochota našich přátel a kamarádů,
kteří naše výrobky testují i v extrémních podmínkách a šíří povědomí o naší značce do celého světa.

Dnešní PROGRESS je dále než před 19 lety. Ročně vyrobíme tisíce kusů oblečení, které dodáváme do stovek obchodů v Česku,
exportujeme do zahraničí a zakázkově šijeme pro významné společnosti včetně těch nadnárodních.

Progress Sportswear – Česká značka funkčního prádla a sportovního oblečení

 


Získali jsme cenu spokojeného zákazníka!

Za jakou činnost Vaše firma ocenění získala? Čím myslíte, že jste si ocenění od poroty zasloužili?

Získali jsme ocenění od Sdružení českých spotřebitelů, konkrétně Národní cenu – Spokojený zákazník. Jak už z názvu vyplývá, znamená to, že na konci našeho výrobního řetězce jsou lidé, kteří dovedou ocenit naši snahu vyrábět kvalitní produkty založené na dlouholetých znalostech v oblasti textilu a špičkových materiálech.
Předpokládám, že jsme si ocenění od poroty zasloužili hlavně tím, že jsme jako značka konzistentní a naše produkty mají od výroby po distribuci vysokou přidanou a užitnou hodnotu v očích spotřebitelů. A to nás těší o to více.

Jak vnímáte ocenění Spokojený zákazník? Myslíte, že vám toto ocenění může nějak pomoci v rámci podnikání?

Každé ocenění potěší, ale je zároveň závazkem do budoucna. Znamená to pro nás, že nesmíme polevit, ale naopak se musíme ještě více snažit a to na všech frontách, ať už jde o vývoj produktů, design či materiály, které používáme při výrobě.
Tuto cenu vnímám jako určité razítko kvality, pečeť, která nám může, ale také nemusí, otevřít dveře novým příležitostem. Záleží jen na nás, jak se k tomu postavíme.

Co považujete za důležité činnosti vašeho podnikání, abyste naplnili požadavky a očekávání vašich zákazníků?

Jak už jsem zmínil v předchozích odpovědích, je to zejména důraz na kvalitu našeho oblečení a snaha být neustále na technologické špičce, pokud jde o použité materiály a design.
Nesmírně důležité je, že náš veškerý vývoj a klíčová výroba jsou i nadále Made in Písek, což považuji za významný benefit v očích mnoha našich zákazníků. No a v neposlední řadě je důležitý i způsob, jakým s našimi zákazníky komunikujeme prostřednictvím nových médií.
Konkrétně mohu zmínit naše nadstandardní služby v době Lockdownu, kdy jsme doručovali naše zboží zcela zdarma a navíc jsme v souvislostí s epidemií Covid-19 zavedli mimořádná hygienická opatření v rámci distribuce.