MATERIÁL MERINO

Merino vlna je přírodní materiál s jedinečnými vlastnostmi, který dokáže přirozeně regulovat tělesnou teplotu. Merino je technicky aktivní vlákno, které má schopnost udržovat a uvolňovat teplo přesně podle aktuální potřeby lidského těla a aktuálních vnějších podmínek. Reguluje ji tím, že přirozeně absorbuje a uvolňuje vlhkost. Merino vlna je perfektně prodyšná a zahřeje vás, i když je vlhká. Díky svým vynikajícím termoreulačním vlastnostem merino výborně udržuje teplo i v největších mrazech, ale i v létě se v něm budete cítit příjemně. Navíc obsahuje lanolin, který má trvale antibakteriální vlastnosti a zabraňuje tak tvorbě zápachu i při dlouhodobějším nošení, zároveň nevyžaduje praní po každém použití.

Ve zkratce, merino je přírodní, recyklovatelný, obnovitelný materiál, který vyniká dlouhou životností a snadno se udržuje. Díky svým unikátním vlastnestem není merino určené specificky pouze pro konkrétních podmínek či aktivity. Naopak je naprosto perfektním parťákem pro celoroční nošení.

                                                      Šetrný k přírodě Antibakteriální Vysoká tepelná izolace                                                                                                      Ochrana proti UV záření Odvod vlhkosti  Termoregulace
 

BAMBUSOVÉ VLÁKNO

Bambusové vlákno je označení používané pro textilní surovinu získanou ze stonku bambusu. Vlákna pro průmyslové textilní zpracování jsou známá teprve od konce 20.století. Na evropský trh přišla příze až v roce 2007. Jedná se o viskózová vlákna vyráběná z bambusové dřeviny, která jsou příjemnější na omak než bavlna. Bambusové vlákno má přirozené antibakteriální vlastnosti, díky obsahu látky zvané „KUN“. Oproti bavlně je bambus dokonce až o 60% odolnější proti množení bakterií, takže materiál odolává zápachu i při delším nošení. Bambusové vlákno také vyniká výbornými termoregulačními vlastnostmi. V horku je bambus přirozeně chladný na dotek a tato vlastnost je zachována i pro vlastnosti úpletu.

Výrobky z těchto vláken jsou velice příjemné na dotek, zaručují optimální tepelnou rovnováhu těla, přirozeně osychají a zajišťují dlouhotrvající svěží pocit při nošení.

Šetrný k přírodě Antibakteriální Termoregulace Příjemný materiál
 

VLÁKNO COCARBER

Cocarber® je špičkové viskózové vlákno obohacené o karbonizovaná kávová zrna. K výrobě tohoto vlákna se používají recyklované zbytky kávy, proto je výroba šetrná k životnímu prostředí. Díky obsahu kávy má materiál mimořádné antibakteriální vlastnosti, nekompromisně absorbuje a neutralizuje jakýkoli zápach a poskytuje tak maximální pocit pohodlí, svěžesti i při delším nošení. Materiál vyrobený z tohoto vlákna má také vynikající termoregulační vlastnosti, dokáže odrážet teplo zpět k povrchu těla a zajišťujetak tepelnou izolaci v chladném počasí. Materiál z těchto vláken poskytuje také ochranu proti UV záření.

Šetrný k přírodě Antibakteriální Vysoká tepelná izolace Ochrana proti UV záření  Termoregulace
 

MATERIÁL MICRO SENSE

Microsense, inovativní úplet z mikrovláken od firmy SITIP kombinující jemnost a vynikající funkční vlastnosti, jako jsou: prodyšnost, rychlé osychání, snadná údržba, příjemný pocit na dotek, vynikající komfort, atraktivní vzhled.

Pružný materiál Příjemný materiál Rychleschnoucí
 

MATERIÁL DRY FAST

Vysoce multi-funkční úplet Dryfast italské firmy Pontetorto byl vyvinut pro základní nebo samostatné vrstvy oblečení. Při vývinu tohoto materiálu bylo vyhověno všem požadavkům dnešních sportovců funkčnost. Materiál poskytuje vynikající pocit při styku s pokožkou, rychlý odvod vlhkosti a vynikající termoregulaci díky vysoce kvalitnímvláknům. Splňuje ale také vysoké nároky na vzhled a nabízí speciální ochranu proti zatrhávání a žmolkování.

Rychleschnoucí Odvod vlhkosti  Termoregulace
 

VLÁKNO TENCEL

Viskózové vlákno od firmy Lenzing. Je rostlinného původu, získané ze surového dřeva. Produkce samotného vlákna je extrémně šetrná k přírodě, díky speciálnímu cyklickému systému výroby. Látky z materiálu TENCEL® absorbují více než bavlna, jsou jemnější než hedvábí a chladivější než len. Vlákna zcela přirozeně absorbují vlhkost a pak jí uvolňují směrem ven. Díky hladké konstrukci vlákna TDWRDWRENCEL® je úplet obzvláště jemný a příjemný při styku s pokožkou. Perfektní systém odvodu vlhkosti těchto buněčných vláken zabraňuje růstu bakterií.

Šetrný k přírodě  Antibakteriální  Příjemný materiál

 

 

MATERIÁL TECNOSTRETCH

Technické povrchy, to jsou poslední trendy ve sportovním oblečení. Materiál Tecnostretch italské firmy Pontetorto ideálně plní požadavky druhé funkční vrstvy, uspokojí požadavky na vzhled a zároveň zajišťuje maximální tepelnou izolaci a vysokou pružnost. Tento skvělý materiál je lehký, z venku hladký a odolný, zevnitř počesaný a hřejivý. Přidané vlákno Elastan dodává materiálu vysokou elasticitu, která zaručuje maximální volnost pohybu. Počesaná rubová strana zadržuje teplý vzduchu uvnitř a přispívá tak k vynikající tepelné izolaci, zároveň složení materiálu zaručuje rychlé osychání. Materiál je odolný proti zatrhávání a žmolkování. Odolnost proti zatrhávání a žmolkování pak při testech dosahuje hodnot 4-5 (pozn. nejvyšší stupeň je 5).

                  Termoregulace Rychleschnoucí Pružný
 

MATERIÁL ECONYL

ECO verze značkového technického materiálu TECNOSTRETCH italského výrobce PONTETORTO, který ideálně plní požadavky druhé funkční vrstvy. Vnitřní vrstva vyrobena ze speciálně upraveného polyesteru - ekologického materiálu od společnosti Perpetual. Té se podařilo vyvinout přelomovou technologii transformující použité plasty na vysoce kvalitní a trvanlivá vlákna. Vnější vrstvu tvoří ekologický materiál ECONYL - nylon při jehož výrobě se využívají pouze recyklované rybářské sítě vylovené z oceánu. Toto řešení je vysoce ekologické a získaný materiál poskytuje ještě mnohem lepší funkční vlastnosti. Materiál je lehký, z venku hladký a odolný, zevnitř počesaný a hřejivý. Navíc je skvěle funkční. Zaručuje vysokou elasticitu, maximální volnost pohybu, vynikající tepelnou izolaci a rychlé osychání.

Šetrný k přírodě  Vysoká tepelná izolace Odvod vlhkosti

 

 

 

MATERIÁL PREMIUM-SHELL

Spičkový technický materiál PREMIUM-SHELL je prémiový, lehký a vysoce prodyšný (10.000g) softshell, který bez problémů odolá větru i vodě až do 10.000 mm vodního sloupce. Zajišťuje dostatečnou izolaci i termoregulaci při zachování dostatečné volnosti pohybu. Mezi jeho vlastnosti patří také značná odolnost a vysoká trvanlivost.

 

MATERIÁL SOFTSHELL

Softshell je ideálním materiálem pro lehké bundy či kalhoty pro outdoorové aktivity. Je odolný vůči větru a vodě a přitom zůstává vysoce prodyšný. Navíc je měkký, teplý, lehký a pružný, takže se velmi pohodlně nosí.

 

MATERIÁL THINSULATE

Značková výplň 3M™ Thinsulate™ je velmi lehké izolační mikrovlákno, které dokáže efektivně udržet tělesné teplo a přitom odvádět přebytečnou vlhkost a díky tomu zajišťuje vynikající termoizolační vlastnosti. Jeho jedinečné funkční vlastnosti předurčují výrobky plněné tímto materiálem k využití pro široké spektrum sportovních aktivit, jako je lyžování, skialpinismus nebo zimní turistika.

 

TECHNOLOGIE LEPENÝCH ŠVŮ

Technologie lepených švů (bonded seams technology) umožňuje spojení dvou částí materiálu bez použití jakýchkoli nití, které by mohly při sportování způsobit podráždění pokožky. Proto poskytují výrobky s lepenými švy při nošení maximální pocit pohodlí. Lepené švy mohou být díky použité technologii až 10x pružnější, než běžné šité švy. Díky své pevnosti a pružnosti také zároveň zajišťují vyšší trvanlivost a odolnost oblečení i při zvýšeném namáhání při intenzivních sportovních aktivitách.

 

Pružný materiál  Rychleschnoucí  Příjemný materiál

 

GRAFEN

Grafene je inovativní technická složka, která přináší revoluci do textilních materiálů. Tato technická složka obohacuje materiál o atomy uhlíků uspořádané do hexagonálního vzoru, které mu propůjčují neobyčejnou pevnost, poskytují optimální tepelný transport, ideální termoregulaci, odolnost proti UV záření, brání v růstu bakterií a vzniku tělesného zápachu a dokonce odpuzuje roztoče.

 

Termoregulace Anibakteriální Rychleschnoucí Ochrana proti UV záření

 

TECHNOLOGIE PROLEN SILTEX

PROLEN Siltex je speciální polypropylenové vlákno modifikované antibakteriálním aditivem na bázi biogenních iontů stříbra, které neškodí tělu ani životnímu prostředí. Ionty stříbra brání růstu bakterií a plísní, redukují nepříjemné pachy a udržují biologickou rovnováhu pokožky během vrcholových nebo rekreačních sportovních aktivit. Jelikož je aditivum aplikováno do hmoty vlákna a ne pouze na jeho povrch, nemigruje z materiálu do pokožky a permanentně v materiálu zůstává i po několika vypráních.

Antibakteriální
 

TECHNOLOGIE DWR

DWR je zkratka pro Durable Water Repellent, tedy pro trvanlivou vodoodpudivost. Jedná se o speciální povrchovou úpravu textílie, díky které materiál získává hydrofobní vlastnosti. Materiály s touto úpravou se vyznačují dlouhodobou nesmáčivostí. Voda po povrchu materiálu jednoduše steče v podobě drobných kapek.

Voděodolný

 

 

TECHNOLOGIE 4-WAY STRETCH

4 WAY STRETCH je rychleschnoucí materiál s vynikající prodyšností, který lze roztáhnout ve všech směrech. Tento materiál se využívá hlavně u aktivního oblečení, kde je pružnost do všech stran nezbytná pro komfort nošení.

 

                              Pružný materiál

 

MEMBRÁNA NO WIND

Membrána NO WIND je polyuretanová membrána od italské firmy Pontetorto, která je dokonale větruvzdorná a prodyšná. Zaručuje tak výborné termoizolační vlastnosti. Výrobky s membránou No Wind® jsou proto vhodné pro náročné outdoorové činnosti i v extrémních podmínkách.


        Vysoká tepelná izolace

 

ECOREPEL

Technologická úprava materiálu od firmy Schoeller zvaná Ecorepel® vzniká spirálovým obalením jednotlivých vláken dlouhými parafínovými řetězci. Tím se sníží povrchové napětí tak, že kapky vody a dokonce i bláto, které mají mnohem vyšší povrchové napětí, jsou skvěle odpuzovány. Prodyšnost není ovlivněna a materiál zůstává na dotyk příjemně měkký.

 

 

PŘÍZE MULTITECH

Jde o špičkovou vlněnou směsovou přízi MULTITECH pro funkční ponožky s posíleným antibakteriálním účinkem. Vlákno z ovčí vlny má samo o sobě antibakteriální účinky, v případě příze Multitech jsou ještě posíleny ionty stříbra, permanentně uloženými v polyamidových vláknech. Multitech je ušlechtilá směs vysokého podílu jemné merino vlny s funkčním polyamidem. Ten navíc posiluje oděruvzdornost a elasticitu příze pro její použití v ponožkách.

 

VLÁKNO DRYTEX

Polyesterové vlákno s vlastnostmi podobnými přírodní bavlně. Jedná se o měkký a hladký materiál. Jeho předností je, že rychle usychá a současně dokáže udržet nohu v komfortním prostředí. Drytex je vyráběn co-polymerovou technologií.

 

MATERIÁL COOLMAX

Od roku 1986 je COOLMAX® přínosem v textilním průmyslu a pomáhá vrcholovým sportovcům k vyšším výkonům. Dnešní COOLMAX® oslovuje i módní podvědomí těch, kteří preferují svěží, jemný a vysoce funkční materiál, který je vhodný pro jakýkoli životní styl. COOLMAX® je spolehlivá a náročná volba pro aktivní uživatele.

 

MATERIÁL CLIMAWELL

ClimaWell je materiál založený na nejmodernějších vědeckých poznatcích. Je to kombinace funkčního polypropylenového vlákna a biogeních anorganických přísad doplněných o ionty stříbra (Ag+).

 

ZIPY WICO

Společnost WICO působí na českém trhu již od roku 1931 pod názvem Erich Wittenberg & co., později KOH-I-NOOR Děčín n.p., jenž se stal v roce 1999 součástí průmyslového holdingu B.G.M. Vznikla tak moderní, výkonně pracující společnost, která nabízí široký sortiment zipů nejvyšší kvality. Tyto zipy nacházejí uplatnění zejména v oděvním, textilním, kožedělném, obuvnickém a automobilovém průmyslu.

 

ZIPY YKK

YKK Group (Yoshida Kogyo Kabushikigaisha Group) je světově uznávaná společnost vyrábějící zipy, patentky a knoflíky té nejvyšší kvality. V poslední době se angažuje i v dalších odvětvích. Společnost byla založena v roce 1934 v Tokiu panem Tadao Yoshidou a dnes působí na 71 světových trzích.