František Bulava

Říká se, že ten kdo nepadá na lyžích, jezdí pod svoje možnosti. My s tím souhlasíme a obdivujeme ty, kteří se snaží překračovat své limity. Jedním z nich je i František Bulava, kterého už několik let podporujeme a oblékáme do našich barev. František není lyžař, ale vytrvalec a triatlonista, ve své kategorii je něco jako zjevení nebo mimozemšťan, který kdekoli se objeví tam zaboduje, často vyhraje a opravdu se „nefláká“. Františku, jaký byl tvůj rok 2017?

„Nemůžu si stěžovat. V únoru 2018 mi bude 52 let a tak jsem již druhým rokem závodil v kategorii 50-59 let. V zimní přípravě jsem na běžkách jel Šumavský skimaraton a Krkonošskou sedmdesátku. Sezónu jsem pak zahájil duatlonem v Újezdu nad Lesy, kde jsem až v druhém běhu vybojoval první místo. Dva týdny poté jsem startoval na jednom z nejtěžších silničních duatlonů v Evropě - na Krušnomanovi, kde jsem finišoval na pěkném celkovém 13. místě. Poděbradský triatlon je
u nás nejlépe obsazeným krátkým „bezhákovým“ triatlonem a i zde se mi
povedlo zvítězit navzdory 2 minutové penalizaci. Velmi si cením i 2. místa na MČR v bezhákovém olympijském triatlonu v Příbrami. Tady jsem uspěl ve velmi silné konkurenci specialistů na silniční triatlon. Super bylo také MČR v terénním triatlonu v Mostě, kde jsem vybojoval titul mistra ČR. A hlavním vrcholem
sezony pro mne byl světový pohár Xterra v polském Krakově. Tady sem zopakoval loňské vítězství a vyjel si tak slot na MS XTERRA na havajském ostrově Maui. Suma sumárum, i když jsem moji 34. závodní sezonu pojal více „odpočinkově„ a starty si pečlivě vybíral, sezona byla skvělá a předčila veškerá moje očekávání. Z 13 závodů jsem byl 11x první a 2x druhý - a to i v silničních závodech, na které se nespecializuji. Je to prostě bilance, která snad ani nepotřebuje další komentář.
I na letošní rok mám velké plány, například start na světových pohárech Xterra Czech a Xterra Poland. Samozřejmě budu startovat i na menších terénních triatlonech doma a přidám si i nějaký ten silniční. Chtěl bych moc poděkovat mým partnerům a hlavně Progress Sportswear, že mně podporuje, obléká a pomáhá k takovým výsledkům.“
Omlouváme se, že jsme výčet Františkových úspěchů museli trochu pokrátit, ale všechno by se sem prostě nevešlo. Františku děkujeme moc, palec nahoru a držíme palce i v roce 2018.